Zamawianie garażu blaszaka
Kupno wymarzonego auta oznacza równocześnie konieczność jego bezpiecznego przechowywania. Zostawianie go na osiedlowym parkingu nie jest najlepszym pomysłem, dlatego warto zastanowić się o garażu, w którym będzie chronione przed zimnem, wilgocią i oczywiście próbami kradzieży. Dosłownie nie dysponując miejscem lub środkami na murowaną konstrukcję, możemy bardzo szybko postawić garaż blaszany, niedrogi i intuicyjny do zmontowania.



Można go bez problemu zakupić w postaci gotowego zestawu prefabrykowanych części, a dołączona dokładna instrukcja montażu znacznie ułatwi sprawne przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac. Po wcześniejszym przygotowaniu gruntu, jego wyrównaniu i ułożeniu solidnej, najlepiej betonowej podstawy, w postaci wylewki albo płyt, można przystąpić do skręcenia mocnego szkieletu, rozbudowanego z kątowników stalowych lub aluminiowych.

Skręca się go śrubami, zauważając zachowanie wszystkich kątów, co nada całej konstrukcji wymaganą sztywność. Wszystkie elementy szkieletu są zabezpieczone przed korozją, ale całkiem dobrze je w dodatku pomalować specjalną farbą, która jeszcze nie gorzej ochroni je przed destrukcyjnym wpływem wilgoci. Z racji, że każdy garaż blaszany musi posiadać solidne pokrycie, jest to następne zadanie do zaprojektowania. Ściany i dach konstrukcji pokrywa się ocynkowaną dwu albo jednostronnie blachą, też przykręcaną śrubami do szkieletu. Można ją pozostawić niepomalowaną, niemniej jednak położenie dodatkowej warstwy farby z pewnością nie zaszkodzi, pozwalając jednocześnie zmienić nieciekawy wygląd szarej, gołej blachy.

Sprawdź również informacje na stronie: garaż blaszany.